Make your own free website on Tripod.com

2002 Brandywine Bullet Invitational - Team Results

1. Brandywine 217.5

9. Wilson West Lawn 99.5

2. Northern Lehigh 131

10. Newport 98

3. Pottsville 123

11. Manheim Twp 93

4. Southern Lehigh 117.5

12. Red Lion  81.5

5. Emmaus 116

13. NW Lehigh  77

6. Parkland 112

14. Salisbury  64.5

7. Hamburg 110

15. Panther Valley   63

8. Oley Valley 103

16. Northern Lebanon   56

 

 

2002 Brandywine Bullet Invitational Place winners

 

103

1st

Nathan Hibay (Southern Lehigh) DEC Seth Riegel (Brandywine) 12-6

 

3rd

Nick Stabile (Hamburg) MD Ryan Muncy (Pottsville) 16-4

 

5th

Josh Hartman (Red Lion) Dec Dan Konno (Northwestern Lehigh) 6-4

 

 

 

112

1st

Kyle Kemmerer (Brandywine)  DEC Jared Shaffer (Hamburg) 4-1

 

3rd

Ross Hass (Oley)  FALL Justin Shorts (Northwestern Lehigh)  1:51

 

5th

Tyler Harris (Newport) DEC Tony Bowers (N. Lebanon)  5-0

 

 

 

119

1st

Matt Guerrieri (Brandywine) DEC  Matt Spengler (Parkland)  5-0

 

3rd

Larry Unger (Salisbury) DEC Jack Dennis (Wilson West Lawn) 10-3

 

5th

Rich Bower (Panther Valley) DEC Kevin Ness (Red Lion) 6-5

 

 

 

125

1st

Caleb Walsh (Oley) DEC Nick Foley (Wilson) 2-1

 

3rd

James Bloom (Parkland) DEC Greg Lapp (Brandywine) 6-3

 

5th

Pat Paulo (Pottsville) MD Ben Beitler (NW Lehigh) 14-2

 

 

 

130

1st

Joey Puskas (Northern Lehigh) DEC Clayton Fisher (Newport) 9-7

 

3rd

Adam Schmidt (Parkland) DEC Kyle Fanelli (Pottsville) 7-3

 

5th

Nick Kopp (Panther Valley) DEC Kenny Arndt (Emmaus) 7-5

 

 

 

135

1st

Scott Rokosky (Pottsville) DEC Mazin Kholi (Parkland) 9-7

 

3rd

Mark DeMiere (Wilson W.L.) DEC Steve Strachan (Brandywine) 7-4

 

5th

Jon Slusser (Emmaus) by Forfeit over Zach Strohn (Hamburg)

 

 

 

140

1st

Ryan Steily (Panther Valley) DEC Chris Van Vliet (Southern Lehigh) 12-5

 

3rd

T.J. Mousetis (Manheim Twp) MD TRavis Fritz (Hamburg) 10-1

 

5th

George Richie (Parkland) DEC Brooks Welfley (Newport) 6-3

 

 

 

145

1st

Eric Bauder (Emmaus) DEC Shane Rokosky (Pottsville) 10-4

 

3rd

Steve Rudy (Newport) DEC Brett VanRoden (Manheim Twp.) 3-2

 

5th

Ryan Yoder (Brandywine) PIN Matt Vermeulen (NW Lehigh) 3:58

 

 

 

152

1st

Jason Hollar (Red Lion) DEC  Mike Mackie ((Brandywine) 4-3

 

3rd

Tom Funari (Emmaus) W forf  over Matt Eshenaur (Oley Valley)

 

5th

Wade Mack (Newport) DEC Chris Hosford (N. Lehigh) 6-3

 

 

 

160

1st

Ryan Hluschak (Northern Lehigh) FALL Steve Siderios (S. Lehigh) 2:24

 

3rd

Don Stratton (Salisbury) MD Dave Bartges (Manheim Twp) 11-2

 

5th

Vreeland Wood (Hamburg) FALL Scott Hunter (Emmaus) 2:53

 

 

 

171

1st

Jon Tranquillo (Oley Valley) DEC Travis Young (Newport)  13-6

 

3rd

Matt Haldeman (Salisbury) DEC Jack Gill (Northern Lehigh) 3-2

 

5th

David Kline (Brandywine) DEC Ryan McFadden (Wilson W-L)  6-5

 

 

 

189

1st

Jess Kulp (Southern Lehigh) DEC Jason Henrizty (Northern Lehigh) 7-4

 

3rd

Justin Werley (Brandywine) DEC Hank Reedy (Wilson W-L)  5-3

 

5th

Austin Metzger (NW Lehigh) DEC Brian Unfried (Red Lion) 11-7

 

 

 

215

1st

Josh Evans (Pottsville) DEC Justin Betz (Brandywine)  6-4

 

3rd

Bryan Reiss (Emmaus) PIN  Joey Papay (Northern Lehigh) 1:23

 

5th

Pete Grodziak (Parkland) FALL Ken Adam (Hamburg)  0:42

 

 

 

275

1st

Mike Dodson (Manheim Twp) FALL Jared Geibe (N. Lebanon) 1:31

 

3rd

Cody Young (Brandywine) DEC Derek Stoudt (Hamburg) 7-5 OT

 

5th

Tom Keerans (Panther Valley) DEC Kevin Furst (Southern Lehigh) 4-0

 

 

 

Home